Bugun...Sokaklar yaşanacak hale gelsin istiyoruz!

Görgü ve nezaket kurallarının, gündelik yaşamda, aile ve okul içinde, arkadaşlık ilişkilerinde nasıl yer bulacağını örneklerle öğrencilere aktarıldığı seminerler yapılıyor.

facebook-paylas
Tarih: 18-05-2024 15:21

Sokaklar yaşanacak  hale gelsin istiyoruz!

İSTANBUL- Bireylerin evde, işte, yolda, okulda; kısacası bir arada bulundukları her yerde birbirlerine karşı nazik ve görgü kuralları içinde hareket etmeleri özellikle günümüzde büyük bir ihtiyaç. Çocukluk çağından itibaren nazik olmayı öğrenmiş ve görgü kurallarını kavramış bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Adıgüzel Eğitim Kurumları’nda “Görgü Kuralları ve Nezaket” eğitimi veriliyor.

Karşısındakine saygı gösteren, görgü kuralları içinde hareket eden ve karşısındaki bireyden de bu şekilde karşılık alan bireylerin oluşturduğu bir toplum oluşturmak için kendi üzerine düşeni yapmaya kararlı bir kurum Adıgüzel Eğitim Kurumları. Temel derslerin yanı sıra sosyal sorumluluk bilincini de geliştirmeyi önceleyen okulda, “Görgü Kuralları ve Nezaket” de ağırlığı olan bir konu. 

Görgü ve nezaket kurallarının, gündelik yaşamda, aile ve okul içinde, arkadaşlık ilişkilerinde nasıl yer bulacağını örneklerle öğrencilere aktarıldığı seminerler yapılıyor. Adıgüzel Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Ebru Adıgüzel Tunaboylu, “Türk toplumunun çok güzel özellikleri, çok derin ve eski bir kültürü var. Örneğin, sokaklarımızda üzülerek görüyoruz ki bu değerlerimizi sürdürmekte sıkıntı yaşamaya başladık. Ama hiçbir zaman geç olduğunu düşünmüyoruz ve sokaklar yaşanacak hale gelsin istiyoruz,” diye konuştu.  

Aile içinde başlayan eğitim sürecinin, çocuğun okula başlamasıyla okulun ve öğretmenlerin sorumluluk alanına girdiğini belirten Ebru Adıgüzel Tunaboylu, “Biz de kurum olarak üzerimize düşeni yapmak sorumluluğu ile nezaket ve görgü eğitimlerine başladık.  Çünkü hepimiz yaşanır bir dünya ve ülkeyi hak edecek kadar değerliyiz,” ifadelerini kulandı. (HABER MERKEZİ)

 Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Linkedin RSS
YAZARLAR
GAZETEMİZ

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI