Bugun...Moda dünyasında çarpıcı karşılaşma!

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün itirazına yanıt veren tasarımcı Bektaş, Fenerbahçe Spor Kulübü markasıyla rekabet içinde olmadığını vurguladı.

facebook-paylas
Tarih: 26-04-2024 14:09

Moda dünyasında  çarpıcı karşılaşma!

İSTANBUL- Fenerbahçe Spor Kulübü, moda ve teknoloji ikonu ünlü tasarımcı Buket Bektaş'ın yeni markasına itiraz etti.

Moda dünyasının öncü isimlerinden ve teknoloji ile modayı birleştiren yenilikçi tasarımlarıyla tanınan Buket Bektaş, yeni bir marka oluşturma girişimiyle Fenerbahçe Spor Kulübü'nün dikkatini çekti.

Tasarımcı Bektaş, "F&B Dijital Danışmanlık" adında bir marka yaratmak üzere Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuruda bulundu. Ancak bu adım, Fenerbahçe Spor Kulübü avukatlarının itirazıyla karşılaştı. Buket Bektaş yeni markasını oluştururken mühendis arkadaşı Fuat'ın isminin baş harfiyle Buket'in isminin baş harfini birleştirmeyi tercih etti ve ortaya "F&B Dijital Danışmanlık" markası çıktı.

Moda ve teknoloji alanlarındaki bilgi birikimlerini bir araya getirerek dijital danışmanlık alanında yenilikçi çözümler sunmayı hedefleyen Bektaş markasının Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvurusunu yaparak resmiyet kazandırmak istedi. Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü avukatları, markanın baş harflerinin kulüp markasıyla benzerlik gösterdiği iddiasıyla harekete geçti.

 

HİÇ BİR BENZERLİK YOK!

Kulüp, markanın sporla ilişkilendirilebilecek olmasının ve tüketicileri yanıltabileceğinin altını çizerek Türk Patent ve Marka Kurumu'na itirazda bulundu. Buket Bektaş, markasının sporla ilgili olmadığını ve dijital danışmanlık alanında faaliyet göstereceğini logo tasarımının kendisine ait olduğunu ve hiç bir benzerlik olmadığını belirterek Fenerbahçe Spor Kulübü'nün itirazına yanıt verdi.

Tasarımcı Bektaş, Fenerbahçe Spor Kulübü markasıyla rekabet içinde olmadığını vurguladı. Şu anki durumda Türk Patent ve Marka Kurumu'nun kararı beklenirken, Buket Bektaş'ın moda ve teknoloji dünyasındaki yeni projesi , Fenerbahçe Spor Kulübü'nün itirazıyla gölgelenmiş durumda. Buket Bektaş'ın marka oluşturma sürecinde yaşadığı bu zorluklar, moda ve teknoloji alanlarının kesişimindeki yenilikçi girişimlerin önündeki engellerin bir örneği olarak dikkat çekiyor. Bektaş'ın tutkusu ve kararlılığı, moda dünyasında sadece bir tasarımcı olarak değil, aynı zamanda bir ilham kaynağı olduğunu gözler önüne seriyor.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR SANAT Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Linkedin RSS
YAZARLAR
GAZETEMİZ

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI