Bugun...



KADEM, BM Kadının Statüsü Komisyonu'nda "Israrlı Takiple Mücadele"yi konuşacak

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), ABD'nin New York kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu 67. Oturumu'na, "Dijital Şiddete Karşı Farkındalığı Artırmak: Israrlı Takip ile Mücadele" konulu panelle katılacak.

facebook-paylas
Tarih: 07-03-2023 12:48

KADEM, BM Kadının Statüsü Komisyonu'nda

İstanbul

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, 10 Mart Cuma saat 12.30'da Salvation Army Auditorium'da yapılacak etkinliğin moderatörlüğünü, KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Nursem Keskin Aksay üstlenecek.

Panelde, akademisyen Sana Uddin ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uzmanı Onur Dinçer, dijital şiddet ve şiddetle mücadele konusunda sunumlar gerçekleştirecek.

Israrlı takip ve dijital şiddetin hukuki, adli ve sosyal yönleriyle irdeleneceği panelde, Türkiye'deki yasal düzenlemeler ve uygulama yöntemleri ayrıntılı ele alınacak. Bu çerçevede, KADEM'in toplumsal algı ve davranış değişikliğine yönelik yürüttüğü kampanyalara vurgu yapılırken yenilikçi çözümler de konuşulacak.

Panelde, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasına ilişkin kampanyalarında dijital medyayı yaygınlaştırma aracı olarak kullanan KADEM'in bu yıl "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında gerçekleştirilen yasal düzenlemelere yönelik farkındalık kampanyasına ve kamu spotuna dikkati çekilecek. Ayrıca kadına şiddet konusunda hazırlanan ve Türkiye genelindeki temsilcilikler aracılığıyla yaygınlaştırılan eğitim modülleri de katılımcılara anlatılacak.

KADEM, kadın hakları alanındaki STK'lerle buluşacak

BM Kadının Statüsü Komisyonu 67. Dönemi kapsamında New York'ta bulunan KADEM heyeti, ABD'de kadın hakları alanında faaliyet gösteren kişiler ve sivil toplum kuruluşları (STK) ile bir araya gelerek "Networking Etkinliği" de düzenleyecek.

New York'taki Türkevi'nde, 8 Mart'ta 13.30-15.00 saatleri arasında yapılacak etkinlik ile kadın alanında çalışan kişi ve sivil toplum kuruluşlarını tanımak, KADEM'i tanıtmak, karşılıklı iyi uygulama örneklerini paylaşmak, vakfın uluslararası ağını güçlendirmek ve geleceğe yönelik uluslararası potansiyel işbirliklerini geliştirmek amaçlanıyor.




Kaynak: AA




Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Linkedin RSS
YAZARLAR
GAZETEMİZ

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI