Bugun...Eğitimde ‘İki Diploma Tek Vizyon’ dönemi!

Öğrencilere aynı anda Amerika ve Türkiye eğitim sistemlerini deneyimleme şansı sunan program, sadece akademik başarıyı değil, aynı zamanda kariyer hedeflerini ve bireysel perspektifi genişletme amacı da taşıyor.

facebook-paylas
Tarih: 16-05-2024 16:57

Eğitimde ‘İki Diploma  Tek Vizyon’ dönemi!

İSTANBUL- Öğrencileri uluslararası standartta bir eğitim planına dahil ederek, global iş dünyasının ihtiyaç duyduğu becerilerle donatan ‘Çift Diploma Programı’ başlatıldı. Sevinç Eğitim Kurumları, Türkiye genelindeki kolej ve kurs merkezlerinde öğrencilerine yurt dışı kariyer kapılarını aralayan vizyoner eğitim planını tanıttı. Çift Diploma Programı şeklinde adlandırılan yeni eğitim modeli, öğrencilere lise eğitimi esnasında hem Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını hem de ABD lise müfredatını tamamlayarak aynı anda iki diploma alma imkanı sunacak. Sevinç Eğitim Kurumlarının geleceğin iş dünyasında fark yaratacak bireyleri yetiştirmeye duyduğu heyecanın ve önemin göstergesi olan program, öğrenciler ve veliler arasında büyük yankı uyandırarak şimdiden ilgi görmeye başladı. Nitekim Türkiye’deki eğitimin kalitesi de bir kez daha güncellenmiş oldu.

 

ÇİFT DİPLOMA PROGRAMI

EĞİTİMDE FARK YARATIYOR

1986 yılından beri köklü bir kurum olarak büyüyen Sevinç Eğitim Kurumları, yakın zamanda öğrencileri uluslararası standartta bir eğitim planına dahil ederek, global iş dünyasının ihtiyaç duyduğu becerilerle donatan Çift Diploma Programı’nı başlattı. Öğrencilere aynı anda Amerika ve Türkiye eğitim sistemlerini deneyimleme şansı sunan program, sadece akademik başarıyı değil, aynı zamanda kariyer hedeflerini ve bireysel perspektifi genişletme amacı da taşıyor. Program sonunda alınan ABD lise diploması, dünya genelinde kabul gören bir diploma olduğundan, öğrencilerin uluslararası bilinirlikteki prestijli üniversitelere geçişini hızlandırıyor. Ayrıca İngilizce dil becerilerinin gelişmesine katkı sağlayarak uluslararası iletişim kurma yetisini artırıyor ve kariyer hedeflerindeki ülke sınırlarından kaynaklı bariyerleri ortadan kaldırıyor.

 

Nitelikli programın diğer kolu ise Türkiye müfredatına uygun şekilde ilerleyerek öğrencilerin milli değerlere saygılı ve bilinçli bireyler olarak gelişmesini sağlıyor. Sevinç Eğitim Kurumlarının başlangıçtan itibaren Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş ve modern vizyonunu en iyi şekilde tanımlayan bu yeni eğitim modeli, hem kendi ülke kültürünü ve tarihini yakından tanıyan, hem de global gelişmeleri takip ederek dünya standartlarını yakalamış, bakış açısı geniş bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Dolayısıyla iki yönlü eğitim anlayışı akademik başarıya ve yüksek kariyer beklentilerine ek olarak; farklı kültürlere açık, anlayışlı ve bakış açısı geniş gelecek nesiller vaat ediyor.

 

ÇİFT DİPLOMA DÖNEMİ

İŞ SAHASINI DÖNÜŞTÜRECEK

Sevinç çatısının çevik ve ihtiyaç odaklı yaklaşımının en güzel örneklerinden olan Çift Diploma Programı, dünyanın değişen ihtiyaçlarını ve geleceğin iş dünyasının gereksinimlerini eş zamanlı şekilde ele alarak, öğrencilere uluslararası arenada fark yaratma şansı tanıyor. Sevinç Eğitim Kurumlarına ait kurs merkezlerinde ilk defa uygulanan bu program, kurum bünyesine haklı gurur tanımlarken, yeni dönem lise öğrencilerine daha fazla seçenek sunarak gelecek planlarını en iyi şekilde yapma avantajı sağlıyor. Öğrenci potansiyelini mümkün olan en üst düzeye çıkararak hayallere ulaşma imkanını artıran vizyoner program, dinamik ve gelişime açık eğitim şeklinin tanımını da yeniden yapıyor.

 

En temelde geleceğe dair umut duyan nesiller eğitmeyi hedefleyen Çift Diploma Programı, öğrencilerin uluslararası standartta eğitim alarak global iş dünyasının ihtiyaçlarına hazırlanmasına da yardımcı oluyor. Bunun için gerekli olan beceri ve yetileri ise kapsamlı şekilde sunarak öğrencileri hem bireysel hem akademik anlamda donatıyor. Kolay ve hızlı üniversite kabul süreçleri, kendinden emin ve farkındalığı yüksek bireyler, gelişmiş İngilizce becerileri ve çok kültürlü bir altyapı gibi bir dizi avantajı beraberinde getiren yenilikçi eğitim ahlakı, dünya standartlarını dönüştürme gücüyle öne çıkıyor.

 

Taşıdığı her özellik ile Sevinç yapısının çevik ve yenilikçi marka bilincini yansıtan program, Türkiye eğitim standartlarına yeni bir eşik atlatarak yerel değerleri de pekiştiriyor. Kültürel birikimin global sahadaki taşıyıcısı haline gelecek sonraki nesiller, geleceğin fark yaratan bireyleri haline dönüşme ayrıcalığı yaşıyor.

 Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Linkedin RSS
YAZARLAR
GAZETEMİZ

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI