Bugun...Chery’den 2023 atağı 11 yeni modelle geliyor

Daha önce temsilci ile Türkiye pazarında olan Çin devi Chery İstanbul’a demir attı. Çinli dünya devi Chery, 11 Yeni Modelle 2023 Yılında yeni bir aşamaya geçecek!

facebook-paylas
Tarih: 20-03-2023 09:48

Chery’den 2023 atağı 11 yeni modelle geliyor

Son 20 yıldır Çin’in en büyük üreticisi konumundaki Chery, ürettiği yüksek teknoloji ve gelişmiş modelleriyle küresel pazardaki gücünü artırmaya devam ediyor. Satış adedi, araç kalitesi ve müşteri itibarını daha da geliştirmek üzere küresel stratejisini teknolojiye odaklanarak sürdüren Chery, bu kapsamda tanıttığı benzin, hibrit ve BEV olmak üzere birden fazla enerji türünü kapsayan 11 yeni modelini yollara çıkarmaya hazırlanıyor. İleri teknolojileri seri üretime almaya devam eden Chery, yeni modellerinin lansmanı ile küresel pazarda daha rekabetçi olacak.

Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden Chery, son dönemde yakaladığı büyüme ivmesini 2023 yılına da taşıdı. Ocak 2023’te yıllık yüzde 16,5’lik büyüme oranıyla 101 bin 379 adet araç satışı gerçekleştiren Çinli marka, Haziran 2022’den bu yana arka arkaya 8 aydır 100 bin adetlik satış rakamını aşmış oldu. Bu çok önemli başarının en önemli mimarlarından TIGGO 7 ve TIGGO 8 ise, sırasıyla 12 bin 768 ve 10 bin 856 adetlik satış rakamıyla 10 bin adet barajını geçerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Chery, 2023 yılında da satış adedi, araç kalitesi ve müşteri itibarını daha da geliştirmeküzere küresel stratejisini teknolojiye odaklamayla sürdürecek. Bu kapsamda Chery;2022 Dünya Üretim Konvansiyonu’nda TIGGO 8 PRO e+ konsept aracını, benzin, hibrit ve BEV olmak üzere birden fazla enerji türünü kapsayan 11 araç tanıttı. Tüm bu sergilenen araçlar “Technology Chery”nin üstün üretim, akıllı teknolojiler ve yeni enerji teknolojilerini gözler önüne seriyor. 2023yılıyla birlikte ileri teknolojileri seri üretime almaya devam eden Chery, yeni modellerin lansmanı ile küresel pazarda daha rekabetçi olacak. Böylece yıllık hedeflerine daha kolay ulaşabilecek. Technology Chery tarafından sağlanan güven ortamı, sadece ürün gamının daha hızlı yenilenmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda ürünün kalitesini ve performansını daha güvenilir hale getirerek müşterilere daha iyi bir deneyim sunacak. Chery, 2023 yılında yeni bir aşamaya geçecek ve yeni başarılara imza atacak.
Kaynak: BİZİM ANADOLU

Editör: Abdurrahman pala
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Linkedin RSS
YAZARLAR
GAZETEMİZ

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI