Bugun...


Şirvan YÜCEL

facebook-paylas
ACININ TARAFSIZ GÖZLEMCİSİ OLMAK 20-9-2018
Tarih: 20-09-2018 09:53:00 Güncelleme: 20-09-2018 09:53:00


~~Her şeyle mücadele edip, her şeye müdahale ediyoruz.
Kaç kez kendimizi ve çektiğimiz acıları tarafsız tanık olarak izledik. Eğer iyi bir gözlemci olsaydık. Acı diye bir şey kalır mıydı sizce!
Dünya Değişim Akademisi Uzmanları bu konuda bize yol gösterici bilgiler aktarıyor. "İnsanlar sürekli: "Çektiğim acılar için ne yapmalıyım?" diye soruyorlar.
Cevap: Hiçbir şey yapma! Sadece tarafsız gözlemci ol. Acıyla çaba göstermeden yüzleşmek gerçekleşmesine izin vermek gerekir.
İnsanlar hayat boyu her şeyle mücadele etmeye o kadar alışmışlar ki acıyla da mücadele etmeye çalışırlar. İşte o zaman acı seni yener ve ezer!
O yüzden acıyı mücadele edilecek bir düşman olarak görme sarılacak bir dost olarak gör. Acıya sadece sarıl- dinmeye başlayacak. Acı senin bir parçandır- bu açıdan acı sensin! İşte kendinle mücadele ederek hiçbir yere varamazsın!
O yüzden kendini rahat bırak-acı da seni rahat bırakacak. Acıya tepki gösterme yani edilgen ol! Acı geçip gider. Acıya tepki göstererek onun geçmesine izin vermiyorsun, onun dikkatini üzerine çekiyorsun. O zaman acı seninle uğraşmaya başlıyor.
ACIYLA UĞRAŞMA Kİ; ACI DA SENİNLE UĞRAŞMASIN!
Bu geçici dünyada her şey geçip gider. Sadece geçmesine izin ver. Oysaki insanlar acıyla bir şey yapmaya çalışıyor ve "acıyı geçirme" konusunda başarısız oluyor. Eğer acıya bir şey yapmaya başlarsan acı da sana bir şey yapmaya başlar ve o şey o çok acı verici olur!
En iyisi acının işine karışma, eğer karışırsan acı da senin işine karışmaya başlar. Sen ne kadar acının işine karışırsan, acı da o kadar senin işine karışır ve o zaman işin içinden çıkamazsın sadece daha fazla acı çekmeye başlarsın."Bu yazı 2079 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI