Bugun...Kuaför Fuarı için 60 ülke İstanbul’da buluşuyor!

Dünyanın dört bir yanındaki üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getiren BeautyEurasia, 3 gün boyunca binlerce katılımcıyı ağırlayacak.

facebook-paylas
Tarih: 12-06-2024 21:11

Kuaför Fuarı için 60 ülke  İstanbul’da buluşuyor!

İSTANBUL- Türkiye ve Avrasya’nın lider sektör ve iş birliği platformu olan BeautyEurasia, bugün kapılarını açacak. Geçtiğimiz yıl yerli ve yabancı yaklaşık 20 bin sektör profesyonelini bir araya getiren fuar, bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Fuar, 60 ülkeden 600’ü aşkın yabancı satın alma profesyonelini katılımcılar ile buluşturmak için hazırlıklarını tamamladı.

Dünyanın dört bir yanındaki üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getiren BeautyEurasia, 3 gün boyunca binlerce katılımcıyı ağırlayacak. BeautyEurasia bu yıl VIP davetli alım heyeti programı kapsamında; Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere, 60 ülkeden 600’ün üzerinde profesyonel satın almacıyı katılımcılarla buluşturacak. Bu program ile katılımcılar, çok sayıda uluslararası üst düzey alıcı ile bir araya gelerek yeni tedarik sağlama, iş geliştirme ve ortaklık kurma imkânı bulacaklar. Rusya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hindistan, İtalya, İsviçre, Ukrayna, Japonya ve Çin gibi ülkeler başta olmak üzere yüzlerce yerli ve yabancı firma sektörün en önemli ticari platformlarından birisi olan BeautyEurasia’ya katılım için gün sayıyor.

Türk ekonomisinin lokomotif sektörleri için fuarlar düzenleyen, ICA Events tarafından organize edilen BeautyEurasia, sektörün gelişimine katkıda bulunarak Türkiye’nin bu alanda uluslararası arenadaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Fuar; Türkiye ve Avrasya bölgesindeki sektörün global ve bölgesel gelişim alanlarının tartışılmasını ve bilgi alışverişini sağlayarak, yeni fikir ve ürünlerin tanıtımına yönelik verimli bir platform sunuyor.

TÜRKİYE’NİN İHRACATINA

KATKIDA BULUNACAK

2024 yılının ilk çeyrek döneminde ihracatı 2023 yılının aynı dönemine göre yüzde 2,9 artan ve 668,7 milyon dolara yükselen kozmetik sektöründe, BeautyEurasia güçlü bölgesel ağı ile Türkiye için yeni iş, ortaklık ve ihracat fırsatları yaratıyor. Türkiye’nin kozmetikte önemli bir üretim ülkesi olarak öne çıkması ve ilk çeyrek dönemde sektörde yaşanan ihracat artışıyla katılımcıların daha fazla dikkatini çeken fuarın ziyaretçi sayısının da geçen yıla oranla artması bekleniyor. 

Geçtiğimiz yıllarda fuara gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını belirten BeautyEurasia Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, merakla beklenen fuara dair görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Katılımcıların, şirketlerin stratejilerini ve yeniliklerini gözlemleme fırsatı bulmalarına zemin hazırlayıp, geçen yıl elde edilen 555 milyon euroluk iş hacmini yükselterek sektör dinamiğinin hızlanmasına ve büyümesine katkıda bulunmak, BeautyEurasia’da öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Katılımcılara geniş bir ağ oluşturma ve pazar potansiyelini keşfetme imkânı sağlayan BeautyEurasia ile sektörün bu başarısına yıllardır düzenli bir şekilde katkı sunmuş olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu yıl, geçen yıla göre %30 daha büyük bir alanda gerçekleşecek olan BeautyEurasia’da ayrıca, fuarın ikinci gününde BeautyEurasia Mükemmelik Ödülleri’ne de ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

 Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Linkedin RSS
YAZARLAR
GAZETEMİZ

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI