Bugun...


Tuvana Üçer AYDIN

facebook-paylas
ÇÜRÜME 29-12-2018
Tarih: 29-12-2018 08:41:00 Güncelleme: 29-12-2018 08:41:00


Uzun bir aradan sonra merhaba! Bizim ki gibi bir ülke gerçekten yoktur diye düşünüyorum çünkü gündem çok ama çok hızlı değişiyor. Hele yerel seçimler yaklaştıkça saat başı ciddi olaylar olacak gibi gündemi değiştirecek. Tam bir olayı anlamaya çalışırken yeni bir bomba haber ile sarsılacağız. Böyle diyorum ne yazık ki güzel ülkemde sevindirici bir haber uzun zamandır duyamıyorum.

Ne olup bittiğini takip etmeye perde arkasındaki asıl amacı anlamaya çalışanlar için Türkiye çok yorucu ve endişe verici. Her gün yeşil alan talanı, kadın cinayeti,hayvanlara eziyet ve/veya çocuk tecavüzleri dahası çocuk gelinler, şehitler, düşünebilen ve aydınlatıcı olmak isteyenlere davalar hapis cezaları …

Sanki devleti yönetenler yok herkes keşmekeş içinde kendini korumak kollamak orman kanunlarına göre yaşamak durumunda. Konuşmak yasak, hakkını aramak yasak,  yanlış diye bildiğimiz her şey sanki şimdi Aslında doğruymuş gibi baskı görüyoruz. Birileri ( başta medya olmak üzere aslında yönetim) yanlışların doğru olduğunu bize belletmeye çalışıyor gibi. Bazen çok acıdır ki çocuklarıma açıklamada bulunmaya tereddüt ediyorum. Doğrusunu yaparlarsa başları derde girebilir.

Uzun yıllardır bilinçli olarak toplumda çürüme yaratacak adımlar atıldı ve sonunda direnemeyenler ve yeterli donanımı olmayanlar, saf inananlar bu çürümeden nasibini aldı. Demir çürür, temel çürür, doğa da her şey çürür toplumlar da çürür.

İnancın bu kadar vurgulandığı bir toplumda yukarıda çok kısaca yazdığım ama sizin anladığınız tüm olaylar çürümek değil de nedir ki? Bu durumda aklıma gelen tek açıklama dini de çürüttükleri! Dinin gerçek anlamından anlatmak istediklerinden ziyade dini siyasete alet edince bir takım maskeler altında toplumu çürüttüler. Yozlaşma her yerde her alanda özellikle eğitimi ve sanatı bitirmeye çalışıyorlar ki düşünen beyin gören göz kalmasın toplumda. Emperyalizm hep daha çok sömürmek ister hiç doymaz ve Türkiye de daha kanı emilecek çok şey var.

Umarım kokmuş balık gittiğinde hemen olmasa da belli bir süre sonra eski Türkiye ayarlarımıza geri dönebiliriz.

Aksi takdirde önümüz çok karanlık!

Esen kalınBu yazı 1013 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI